Přeskočit logo

Přeskočit navigaci

Nemáte nainstalován Flash player plugin verze 6 nebo novejší. Spal to a kup si novej. Zakázkové truhlárství, Tomáš Spálenský.

Zde se nacházíte: Úvod » Dřevo » Jedle

Jedle

Jedle (Abies) má barvu dřeva bělejší než dřevo smrku, s decentnějším žilkováním. Povrch působí uklidňujícím dojmem. Je výborným dřevem pro interiéry a dobře se hodí rovněž pro výrobu masivního nábytku.

Strom Jedle, fotografieJedle (Abies) je vždy zelený jehličnan s rovným kmenem. Jehlice jsou většinou dvouřadé, hřebenitě uspořádané, na vrcholu vykrojené. Šišky na větvích nevisí, ale vyrůstají směrem nahoru, ve stáří se rozpadají. Rod zahrnuje zhruba 50 druhů.
Barva dřeva Jedle dřevo, fotografie běl a vyzrálé dřevo bílé až bílošedé, barva při stárnutí červenošedá
Vlastnosti měkké, středně lehké, elastické a pevné, málo sesychá, dobrá rozměrová a tvarová stálost, dobře se suší, snadno se opracovává, dobře se moří a impregnuje
Použití truhlářské a stavebně truhlářské práce, dřevěné deskové materiály, loupané dýhy, průmyslové dřevo, výroba papíru
Odolnost středně odolné proti povětrnostním vlivům, neodolné proti napadení houbou a hmyzem
Cena cca 4000 až 9800 Kč za m3
Zajímavosti Jedle je odolná proti kyselnám a alkáliím, proto se s oblibou používá v chemickém průmyslu.

Doporučte nás

Doporučte nás

Vyplňte e-mail vašeho kamaráda (např. roman@anonyme.cz), vaše jméno (např. Hanka) a stiskněte Odeslat. Na e-mail vašeho kamaráda (roman@anonyme.cz) dorazí zpráva: “Mám TIP na truhlářství. Adresa webových stránek je www.spalto.cz. Hanka”


Na obsah stránky Zpět na navigaci