Přeskočit logo

Přeskočit navigaci

Nemáte nainstalován Flash player plugin verze 6 nebo novější. Spal to a kup si novej. Zakázkové truhlářství, Tomáš Spálenský.

Zde se nacházíte: Úvod » Co děláme » Fasády

Fasády

Fasády plní estetické i funkční hledisko domu. Vypovídají mnohé o době vzniku, o aktuální technologii a módě, ale také o osobnosti majitele domu. Fasáda by zároveň měla izolovat a chránit proti vlivům vnějšího prostředí.

Specializujeme se na dřevěné fasády. Dřevo je velmi dobrý izolant. Tepelné vlastnosti dřeva jsou srovnatelné s polysterenem. Nejčastěji používáme tyto materiály:

  • Cedrové dřevo
  • Thermowood
  • Smrk, borovice, modřín

Cedrové dřevo

Cedrové dřevo je nejlepším dřevem, které lze na trhu koupit. Cedr je jediné dřevo, které se nemusí povrchově upravovat. Má velmi vysokou trvanlivost, téměř se nekroutí a nevytváří trhliny. Obsahuje éterické oleje, které odpuzují hmyz. Z cedrového dřeva se proto například vyrábějí odpuzovače molů do skříní.

Cedrové dřevo má jedinou nevýhodu, a tou je vysoká cena.

Thermowood

Thermowood je produkt vyráběný tepelnou úpravou jehličnatého dřeva. Tato tepelná úprava má trvalý efekt na fyzikální a mechanické vlastnosti materiálu. Výsledkem je materiál s vlastnostmi srovnatelnými s tvrdými a vysoce odolnými dřevinami.

Thermowood je je vyráběn ve dvou variantách: Thermo-D a Thermo-S. Thermo-D lze společně s cedrem zařadit mezi velmi odolné materiály. Thermo-S je srovnatelný s modřínem sibiřským nebo mahagonem a patří mezi průměrně odolné materiály.

Modřín

Modřín patří společně s Thermo-S mezi průměrně odolné materiály.

Borovice, smrk

Borovice a smrk patří mezi podprůměrně odolné materiály. Tyto materiály se musí povrchově upravit. Údržba probíhá cca po třech až pěti letech.

Výhodou je menší pořizovací cena.


Na obsah stránky Zpět na navigaci